Get Adobe Flash player
Rubriky
Úterý 19. října 2021
Odkazy:

Delegace města Chebu navštívila u příležitosti oslav 290 let od založení partnerský Nižní Tagil. Do 350tisícového ruského města odcestovali místostarosta Vladimír Hartmann a zastupitelé Jiří Strádal a Roman Hoyer společně s představiteli Františkových a Mariánských Lázní. „Vedle účasti na oslavách Dne města, které tentokrát byly s ohledem na kulaté výročí opravdu ve velkém stylu, zbyl čas i na řadu oficiálních jednání. Setkali jsme se s představiteli Nižního Tagilu v čele s primátorkou Valentinou Pavlovnou Isajevou nebo s konzulem České republiky v hlavním městě oblasti Jekatěrinburgu Karlem Borůvkou,“ uvedl chebský místostarosta Vladimír Hartmann.

Na jednání s konzulem se hovořilo zejména o tom, jak zlepšit propagaci Chebu i celého chebského regionu ve zdejší Sverdlovské oblasti. Ta totiž disponuje velkým potenciálem turistů, pro které je případná návštěva České republiky velmi atraktivní. „Je třeba si uvědomit, že samotný Jekatěrinburg má 1,4 milionu obyvatel, navíc je zde řada dalších několikasettisícových měst. Česká republika tady přitom má výborný zvuk, čehož bychom měli využít,“ poznamenal místostarosta Hartmann.

Na následných jednáních s představiteli partnerského Nižního Tagilu bylo dojednáno, že chebský region by se mohl představit příští rok v době konání mezinárodní výstavy vojenské techniky. „Ta se v Tagilu koná vždy v září. Jedná se přitom o jednu z největších zbrojních výstav na světě, v jejímž průběhu je město plné návštěvníků z celého světa. Určitě to bude výborná příležitost, jak na Cheb upozornit,“ dodal místostarosta.

 

zdroj: radniční listy města Cheb

Bookmark and Share