Get Adobe Flash player
Rubriky
Úterý 19. října 2021
Odkazy:

Již od měsíce února 2014 byla započata příprava k dalšímu pokračování výměnných odborných zahraničních praxí (VOZP). Tentokráte přijedou k odborné praxi ruští studenti k nám do školy.

V rámci uzavřené dohody o spolupráci mezi školami, potažmo partnerské smlouvy mezi městy Cheb a Nižní Tagil přiletí ruští studenti k třítýdenní VOZP 12. 06. 2014 v doprovodu svých pedagogů. S celou skupinou také přijede paní ředitelka z družební školy Světlana Vladimírovna Galicyna s manželem, která se v naší škole zdrží jen jeden den, neboď její cesta v ČR pak bude pokračovat do Mariánských Lázní za účelem lázeňského pobytu.

Stalo se již tradicí, že skupina poletí z Ekatěrinburgu s leteckou společností Uralairlines. Přistanou na letišti Václava Havla v Praze. Právě této letecké společnosti, respektive jejím zástupcům v Praze, patří velké poděkování za pomoc při zajištění letenek, s kterými měla tentokráte škola v Nižním Tagilu nemalé problémy. Jen díky těmto zástupcům, kteří po celou dobu náš projekt podporují, se podařilo úspěšně problém s letenkami vyřešit. V současné nelehké politické situaci Vedoucí generálního konzulátu v Ekatěrinburgu společně s Generálním konzulem RF v Karlových Varech pomohli vedení partnerské školy v Nižním Tagilu s administrací šengenských víz.

Ruští studenti budou jako vždy ubytováni na našem domově mládeže. Odbornou praxi budou vykonávat všichni společně pod jednou střechou lázeňského hotelu Savoy, jenž patří Lázním Františkovy Lázně a.s.

Po celou dobu pobytu je pro studenty připraven bohatý doplňkový program. Jen namátkou – v prvních dnech pobytu ukážeme studentům naši školu, naše město. S internátními žáky se setkáme a pobavíme na seznamovací diskotéce. Víkendově navštívíme Plzeň a Prahu. Určitě se stihneme podívat do Mariánských Lázní, kde si prohlédneme např. lázeňský hotel Westend. Zajedeme do Karlových Varů, tady celou skupinu v doprovodu našeho pana ředitele Mgr. Tomáše Maška přijme Generální konzul RF. Navštívíme Taneční školu Vladimíra Hány, podíváme se na chebský hrad a nahlédneme do muzea. Nezapomněli jsme ani na sportovní vyžití, kdy se projedeme na motokárách a trochu adrenalinu zažijeme v lanovém centru. Na přilehlém hřišti „kopneme“ i do balónu. Téměř na konci samotného pobytu stihneme absolvovat některé části FIJO 2014. Na samém počátku našich hlavních prázdnin 03. 07. 2014 odletí studenti zpět do své vlasti.

Na tomto místě je nutné připomenout a zároveň poděkovat vedení města Chebu a vedení odboru školství a tělovýchovy, které nám poskytly finanční prostředky z rozpočtu města Chebu ke krytí nákladů VOZP 2014, a to v plném rozsahu.

V průběhu pobytu studentů budeme na tyto stránky aktuálně vkládat krátké zprávy a fotografie jak z odborné praxe, tak i z doprovodného programu. Informace budou také procházet v Chebských radničních listech, Chebském deníku a na webových stránkách města Chebu v sekci „tiskové zprávy“.

autor: Vladimír Golláň, garant VOZP

Bookmark and Share