Get Adobe Flash player
Rubriky
Úterý 19. října 2021
Odkazy:

„S vašim předchůdcem jsme měli velmi dobré vztahy, na které bychom velmi rádi navázali, váš konzul Alexander Budajev je velmi vstřícný člověk, s nímž se potkávám na různých akcích, naposledy na hokejovém utkání,“ uvedl hejtman Josef Novotný. Generální konzul by rád posílil dobré vztahy s Karlovarským krajem zejména v oblasti kultury a školství. „Například Cheb má partnerskou smlouvu s městem Nižnij Tagil na Urale. Studenti z tamní integrované školy si vyměňují zkušenosti se svými ruskými kolegy. Nikdo jim nepomáhá, je to jejich vlastní iniciativa. Byl bych rád, kdyby takových škol bylo víc,“ nastínil  směr další možný spolupráce nový generální konzul.

Hejtmana Josefa Novotného rovněž seznámil s peripetiemi, které provázely vyřizování jeho pověřovacích listin. „Jsem tady už dva měsíce. Nejdříve zaúřadovala naše byrokracie, a pak i ta vaše,“ postěžoval si s úsměvem Konstantin Konstantinovič Provalov. Karlovy Vary už přitom jednou navštívil. Byl tady i v průběhu Mezinárodního filmového festivalu a využil služeb karlovarského letiště. „Vaše letiště je sice malé, ale velmi půvabné. Doufám, že se vám podaří otevřít další turistické linky,“ řekl generální konzul.

Hejtman Josef Novotný si postěžoval na vízovou politiku současné vlády. „Vím, že mnozí ruští turisté kvůli složitému získávání víz do České republiky, zamíří raději do Německa, odkud k nám pak jedou na výlet. To je pro náš kraj špatně. O této problematice jsem hovořil s prezidentem, psal jsem i ministru zahraničí. Odpověděl mi, že je všechno v pořádku,“ vysvětlil hejtman Novotný s tím, že se i nadále bude snažit o zjednodužení vízové politiky směrem k ruským občanům.

Zdroj: Krajské listy

Bookmark and Share