Get Adobe Flash player

Rubriky

Pondělí 18. října 2021

Odkazy:

Nižnětagilká obchodně-ekonomická škola byla založena v roce 1969.

Škola je hrdá na své absolventy, a za 40 let vychovala asi 12.000 odborníků.

V současné době má škola 13 oborů na denních a dálkových odděleních.

Celkový kontingent školy je 2000 lidí, a to 1300 na denním a 700 na dálkovém studiu.

Škola má 4 budovy. To je hlavní škola třípatrová budova, osmipatrová kolej na 300 míst, vzdělávací-průmyslový komplex (2 patrovou jídelnu pro 150 osob), 2 garáže.

Na vysoké škole je moderní vybavení a technické zázemí, které zahrnuje 20 vybavených multimediálních učeben, 10 počítačových učeben, 6 učeben vybavených interaktivními tabulemi, celkový počet počítačů používaných v procesu učení a přístup k internetu je 280.

Škola má svou vlastní minitiskárnu, moderní digitální knihovnu, konferenční sál a fitness centrum.

Pro praxi studenti mají svůj vlastní vzdělávací-průmyslový komplex s jídelnou, kavárnou „Blin-Blinych“, studentským barem, VIP-sálem a hotelem.

Vytápěná, komfortní kolej je spojena s přechodem hlavní budovy.

Na koleji jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje s moderním nábytkem. Každý pokoj má sektorovou kuchyň, sprchu a WC.

NTTEK je jedinou vzdělávací institucí v důlním-závodním okruhu, kterou od roku 1994 realizuje systém kontinuálního ekonomického vzdělávání v regionu s plánem „škola – střední škola – vysoká škola“.

To zahrnuje 10 škol z města, 5 regionálních institucí, pobočku Uralské státní ekonomické univerzity v Nižním Tagilu.

Škola každoročně pořádá mezinárodní, národní a regionální vědecké konference, a výsledkem je více než 20 vědeckých sborníků a článků.

Některé učebnice vytvořili učitelé obchodní-ekonomické školy, a mají velkou úctu a uznání na Ministerstvu školství a vědy, 12 učitelů jsou kandidáti věd.

Vzdělávací proces poskytuje 54 lidí, včetně 1 doktora věd, 4 kandidáty věd, 1 profesor, 2 docenti, 3 zasloužilí učitelé Ruské federace, 10 lidí mají titul čestný pracovník Ruské federace, 24 lidí má čestné diplomy Ministerstva školství, 4 učitelé jsou profesionální trenéři federálního programu, „Začni svoje dílo“, 10 učitelů bylo proškoleno a jsou lektoři na dálkovém studiu technologií. Průměrný věk pedagogických pracovníků – 39 let.

V roce 2009 NTTEK obdržela certifikát managementu jakosti mezinárodního systému ISO 9001:2001.

Systém řízení kvality, zřízený na škole, byl schválen mezinárodními auditory.

V roce 2010, 2011 a 2012, škola patřila mezi 100 nejlepších vzdělávacích institucí v Rusku a byla oceněna Zlatou medailí „Evropské kvality“, a také v nominaci na ”Nejlepší škola v mezinárodní spolupráci”.

Škola úzce spolupracuje s Centrem zaměstnanosti města Nižní Tagil na školení a rekvalifikace nezaměstnaných.

V letech 2011 a 2012 na školeních pro státní zakázky vyškolili více než 400 lidí.

300 postgraduálních studentů bylo proškoleno na programu „Základní obchodní školení“.

Během studia navíc k hlavnímu povolání studenti získají tři až pět vedlejších povolání: pokladník, barman,číšník, kalkulátor, recepční, sekretář, účetní, kuchař, pekař, atd.

Od roku 2002 škola spolupracuje s Integrovanou školou v Chebu. V roce 2010 byla smlouva uzavřena na dobu neurčitou.

Každý rok mají učňové školení, praxi v restauracích a hotelech města Chebu, Františkových a Mariánských Lázní, a čeští studenti pracují v nejlepších restauracích a kavárnách Nižního Tagilu.

Za posledních 20 let, škola udržela plnou obsazenost uchazečů o studium a také přijímá studenty ke studiu na základě smlouvy s plným pokrytím nákladů.

Od roku 2006 ve škole pracuje centrum distančního vzdělávání, obsazené certifikovanými učiteli, lektory, kteří provádějí školení pro učitele z jiných škol.

Z iniciativy administrace města Nižního Tagilu je škola zahrnuta v návrhu programu guvernéra Sverdlovské oblasti v distančním vzdělávání pro děti se zdravotním postižením.

Sociálními partnery školy jsou největší podniky města a regionu. Spokojenost s kvalitou práce sociálních partnerů a externích zákazníků potvrzuje každoročně konané speciální marketingové hodnocení. Na konci školního roku marketingové vedení dává k dispozici podrobnou analýzu výkonnosti školy.

Pedagogický tým provádí systematickou práci na zaměstnávání absolventů. Mnoho let v NTTEK efektivně pracuje Studentská služba zaměstnanosti, s elektronickou databankou volných pracovních míst pro dočasné a trvalé zaměstnání studentů. V létě školáci pracují v podnicích města, v letních dětských táborech a lázních ve Sverdlovské oblasti a v regionu Krasnodar.

Systematická práce učitelů přispěla k tomu, že školáci získávají na prestižních soutěžích a festivalech zlaté, stříbrné a bronzové medaile v mezinárodním “Cup Kremlina(Moskva)”, mezinárodním festivalu „Eurasii“ v roce 2010, 2011, 2012. Škola je každoročně vítězem soutěže regionálního výzkumu „Vědecký Olympus.“

Školáci jsou vítězové celostátní a regionální olympiády v účetnictví, technologii, cateringové výrobě, hotelovém servisu, stejně jako celostátní program „Art-Professional Forum“.

Autor: ředitelka NTTEK Galycina Světlana Vladimirovna

Bookmark and Share