Get Adobe Flash player
Rubriky
Úterý 19. října 2021
Odkazy:

Vážený pane řediteli, pedagogové, rodiče, kolegové, spolužáci a přátelé!

Neuvěřitelně rychle uběhlo 21 dní a tak končí naše daleká cesta a mise za Uralem. Přijížděli jsme do neznáma a teď opouštíme báječné kamarády, přátele. Přijeli jsme do chladnějších dnů po zimě, teď je tady vše téměř rozkvetlé a zelené. Celkově nám počasí moc nepřálo, bylo chladno.

Velice těžce se nám odjíždí, ale na druhé straně se těšíme domů, ke svým blízkým, ale i k povinnostem všedních dnů. Snad každý si tady našel kamarády, poslední dny už nebylo třeba ani překládat. Zde jsou lidé velmi srdeční. Ta se po celou dobu pobytu přenášela i na nás.

Téměř každý den byl připraven zajímavý program – např. seznámení s městem, s jeho jednotlivými rajóny. V některých programech nás doprovázelo i několik ruských studentů. Viděli jsme některé závody, představení dětských souborů, muzea, restaurační provozy a pod., program byl opravdu velmi bohatý. Měli jsme možnost pracovat na několika pracovištích a získávat tak různé zkušenosti. Naučili jsme se připravovat ruská národní jídla. Poznali jsme spoustu odborníků v ruské gastronomii. Soutěžili jsme s ruskými studenty ve sportovních disciplínách, v kuchařském umění, v kulturních vystoupeních apod. Došlo i na dvě školní diskotéky. Jsme přesvědčeni, že jsme zde dobře reprezentovali naší školu, naše město a naši rodnou vlast.

Chceme touto cestou poděkovat Vám, kteří jste nám umožnili tuto cestu realizovat. V první řadě panu řediteli Mgr. Bc. Tomáši Maškovi a zástupcům ředitele školy, našim třídním učitelům, pedagogům, rodičům, ale také představitelům města Cheb. A také všem, kteří jste nám pomáhali udržovat kontakt s domovem.

Zamilovaní se odmilují a hurá jedeme domů! Vracíme se opět do své rodné vlasti. TĚŠÍME SE NA VÁS! Vzpomínky nám zůstanou do konce života.

Sára Biberčičová, Michela Fodoová, Nikol Gašparovičová, Šárka Syvalová, Kateřina Červeňáková, Jakub Hertel, Petr Jílek, Ladislav Zadych, David Lučin, Josef Kadlec, David Šlapa, Dominik Niems

Golláň Vladimír, Borysová Světlana

Nižní Tagil 31. 05. 2017

Bookmark and Share

Napsat komentář