Get Adobe Flash player
Rubriky
Úterý 19. října 2021
Odkazy:

Již od měsíce února 2016 byla započata příprava k dalšímu pokračování výměnných odborných zahraničních praxí (VOZP). Tentokráte přijedou ruští studenti na  odbornou praxi k nám do školy.
V rámci uzavřené dohody o spolupráci mezi školami, potažmo partnerské smlouvy mezi městy Cheb a Nižní Tagil přiletí ruští studenti k třítýdenní VOZP 15. 06. 2015 v doprovodu svých pedagogů. Přiletí z Ekatěrinburgu leteckou společností ČSA.
V současné nelehké politické situaci Generální konzul v Ekatěrinburgu společně s Generálním konzulem RF v Karlových Varech pomohli vedení partnerské školy v Nižním Tagilu s administrací šengenských víz.
Ruští studenti budou jako vždy ubytováni v našem domově mládeže. Odbornou praxi budou vykonávat všichni společně pod jednou střechou lázeňského hotelu Pawlik, který patří akciové společnosti Františkovy Lázně AQUAFORUM.
Po celou dobu pobytu je pro studenty připraven bohatý doplňkový program. Jen namátkou – v prvních dnech pobytu ukážeme studentům naši školu, naše město. Víkendově navštívíme Plzeň, Český Krumplov a Prahu. Určitě se stihneme podívat do Mariánských Lázní, kde si prohlédneme např. lázeňský hotel Westend a Krakonoš.  Zajedeme do Karlových Varů, tady celou skupinu v doprovodu našeho pana ředitele, Mgr. Tomáše Maška, přijme generální konzul RF. Navštívíme Taneční školu Vladimíra Hány, podíváme se na Chebský hrad a nahlédneme do muzea. Nezapomněli jsme ani na sportovní vyžití, kdy se projedeme na motokárách a trochu adrenalinu zažijeme v lanovém centru. Na přilehlém hřišti „kopneme“i do balónu. Téměř na konci samotného pobytu stihneme absolvovat některé části FIJO 2016. Na samém počátku našich hlavních prázdnin 05. 07. 2015 odletí studenti zpět do své vlasti.
Na tomto místě je nutné připomenout a zároveň poděkovat vedení města Chebu a vedení odboru školství a tělovýchovy, které nám poskytly finanční prostředky z rozpočtu města Chebu ke krytí nákladů VOZP 2016, a to v plném rozsahu.
V průběhu pobytu studentů budeme na tyto stránky aktuálně vkládat krátké zprávy a fotografie jak z odborné praxe, tak i z doprovodného programu. Informace budou také vycházet v Chebských radničních listech, Chebském deníku a na webových stránkách města Chebu v sekci „tiskové zprávy“.
tablo

Bookmark and Share