Get Adobe Flash player
Rubriky
Pondělí 18. října 2021
Odkazy:

Zasíláme vám poslední pozdravy z naší daleké mise.

Dneska je opět celkem teplo, sluníčko sporadicky a momentálně je tu po bouřce, tak doufáme, že nám bude zítra počasí aspoň trochu během loučení přát. Loučení pro nás bude opravdu velmi těžké.

Po snídani odcházíme na praxi, kde jsme se jen rozloučili s našimi garanty. Loučení bylo milé, ale smutné a dostali jsme dárky.

Pak už nás čeká nejtěžší úkol z naší mise a to bylo oficiální loučení v kulturním sálu školy. Pracovalo napětí, tréma a emoce ale všichni jsme to ustáli.

Po obědě jdeme ještě nakoupit drobné dárky a balení čemodanů, jenže tu není maminka ani tatínek , takže pěkně sami 🙂

Ve 22hodin porada a organizační pokyny k přesunu na letiště v Ekatěrinburgu a do rodné vlasti.

A než vám popřeejme dobrou noc, tak připojujeme něco pro všechny naše příznivce 🙂

Vážený pane řediteli, pedagogové, rodiče, kolegové, spolužáci a přátelé!

 

Neuvěřitelně rychle uběhlo 21 dní a tak končí naše daleká cesta a mise za Uralem. Přijížděli jsme do neznáma a teď opouštíme báječné kamarády, přátele. Přijeli jsme do chladných dnů po zimě, teď je tady vše rozkvetlé a zelené. Říkali nám, že jsme jim přivezli sluníčko a teplo.

Velice těžce se nám odjíždí, ale na druhé straně se těšíme domů, ke svým blízkým, ale i k povinnostem všedních dnů. Snad každý si tady našel kamarády, poslední dny už nebylo třeba ani překládat. Zde jsou lidé velmi srdeční, ta se po celou dobu pobytu přenášela i na nás.

Téměř každý den byl připraven zajímavý program – např. seznámení s městem, s jeho jednotlivými rajóny. V některých programech nás doprovázelo i několik ruských studentů. Viděli jsme některé závody, představení dětských souborů, muzea, cirkus, provoz cukrárny a pekárny, restaurační provozy a pod. , program byl opravdu velmi bohatý. V Ekatěrinburgu jsme se sešli s našim Generálním konzulem a Ministrem školství zdejšího odborného a všeobecného vzdělávání. Měli jsme možnost pracovat na několika pracovištích a získávat tak různé zkušenosti. Naučili jsme se připravovat ruská národní jídla. Poznali jsme spoustu odborníků v ruské gastronomii. Soutěžili jsme s ruskými studenty ve sportovních disciplínách, v kuchařském umění, v kulturních vystoupeních apod. Došlo i na dvě školní diskotéky. Na pracovišti restaurace „GRILIÁŽ“ jsme uvařili Segedínský guláš s houskovým knedlíkem.

Jsme přesvědčeni, že jsme zde dobře reprezentovali naší školu, naše město a naši rodnou vlast.

Chceme touto cestou poděkovat Vám, kteří jste nám umožnili tuto cestu realizovat. V první řadě panu řediteli Mgr. Bc. Tomáši Maškovi a zástupcům ředitele školy, našim třídním učitelům, pedagogům, rodičům, ale také představitelům města Cheb. A také všem, kteří jste nám pomáhali udržovat kontakt s domovem.

 

Zamilovaní se odmilují a hurá jedeme domů! Vracíme se opět do své rodné vlasti. TĚŠÍME SE NA VÁS! Vzpomínky nám zůstanou do konce života.

 

Andělová Gabriela, Holečková Nicola, Křivánková Radka, Kundrátová Michala, Lišková Zuzana, Pužmanová Lucie

Barták Martin, Benda Miroslav, Biberčič Michal, Paprštein Tomáš, Smik Adam, Trepka Lukáš

 

Golláň Vladimír, Borysová Světlana

 

Bookmark and Share